صفحه اصلی /   بوسو

  بوسو

بوسو

 

توپ بوسو یکی از جدید‌ترین وسایل ورزشی است که به کاهش وزن شما کمک می‌کند.

این توپ‌ها که به‌تازگی راه‌شان را به باشگاه‌های ورزشی بازکرده‌اند ، شکل جالبی دارند.

نکته مهم اینکه ضمن ورزش با این توپ‌ها بیشتر عضلات بدن شما درگیر می‌شود و به این ترتیب می‌توانید روی چربی‌سوزی این ورزش جدید بیشتر حساب کنید.

علاوه بر این کسانی که می‌خواهند بدنی انعطاف‌پذیر داشته باشند یا در فکر فرم‌دهی به بدن‌شان هستند هم می‌توانند از مزایای این ورزش بهره‌مند شوند.

درباره بوسو

این ورزش توسط فردی به‌نام دیوید وک در سال ۱۹۹۹ ابداع شد. این ورزش به وسیله یک توپ نصفه انجام می‌شود. توپ بوسو (Bosu Ball) شکل و شمایل جالبی دارد؛ یک سمت آن کاملا صاف بوده و روی زمین قرار می‌گیرد و سمت دیگرش نرم و انعطاف‌پذیر است که می‌توانید روی آن بنشینید یا حرکات ایستاده و خوابیده را به کمک آن انجام دهید.

این ورزش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهند عضلات‌شان را تقویت کنند و به تعادل و انعطاف‌پذیری برسند، این ورزش شما را به نتیجه دلخواه‌تان می‌رساند.

چند نکته در مورد انجام تمرینات با توپ بوسو

– توجه داشته باشید حتما قبل از تمرین با توپ بوسو بدن‌تان را گرم کنید؛ مثلا می‌توانید بدن‌تان را با ورزش‌های هوازی (مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن و…) گرم کنید.

– در صورتی‌که هدف شما این است که به کمک بوسو به چربی‌سوزی برسید، حتما بعد از انجام تمرینات ۲۰ تا ۲۵ دقیقه ورزش هوازی انجام دهید.

– ضمن انجام تمرینات به دم و بازدم‌تان توجه داشته باشید و نوشیدن آب کافی را فراموش نکنید.

– برای کاهش وزن نسبت به میزان کالری مصرفی حساس‌تر باشید ومصرف قند‌های ساده و چربی‌های مضر را کاهش دهید تا به نتیجه مناسب برسید.