صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / معافیت مالیاتی برای ورزش

معافیت مالیاتی برای ورزش

💠مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان :
🔹🔸🔹باشگاه هایی که خدمات ورزشی ارائه می دهند از پرداخت هزینه مالیات بر ارزش افزوده معاف شده اند.

🔰🔰مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد که لایحه اصلاح برخی قوانین مالیاتی که موجب نگرانی باشگاه داران در فضای مجازی شده بود اصلا از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم نشده است .

🔰داود عزیزی در گفتگو‌ با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انتشار خبری در برخی رسانه ها و فضای مجازی گفت : لایحه ای با عنوان متن پیش نویس لایحه اصلاح برخی قوانین مالیاتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم نشده است و در این مورد شاهد بیانیه ای توسط باشگاه داران محترم بودیم که باید اعلام کنم هر لایحه ای که از سوی دولت محترم تقدیم به مجلس شود از زمان اعلام وصول تا بررسی بند به بند آن در کمیسیون ها و سپس صحن ، از سوی اداره کل امور مجلس رصد خواهد شد و هیچ موردی از نظر وزارت ورزش و جوانان دور نخواهد بود .

🔰وی با اشاره به بخش دیگری از بیانیه باشگاه داران ورزشی مبنی بر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر فعالیت های ورزشی ، توضیح داد : در لایحه مالیات بر ارزش افزوده ، باشگاه هایی که خدمات ورزشی ارائه می دهند از پرداخت هزینه مالیات بر ارزش افزوده معاف شده اند و در جز ۱۵ بند ب ماده ۹ این مورد آورده شده است و در ماده ۴۱ این لایحه ۲۷ صدم درصد دائمی شده است . در ماده ۵۰ این لایحه عوارض فروش سیگار به نسبت ۴۰ درصد وزارت ورزش و جوانان و ۴۰ درصد وزارت بهداشت و ۲۰ درصد وزارت آموزشی پرورش تعیین شده است .

🔰عزیزی در ادامه تصریح کرد : در ماده ۵۱ لایحه مالیات بر ارزش افزوده ، برای اولین بار از کالاهای آسیب رسان عوارض کسر می شود و به نسبت ۷۰ درصد سهم وزارت بهداشت و ۳۰ درصد سهم وزارت ورزش توزیع می شود در صورتی که کالاهای آسیب رسان صرفا اعتباراتش در اختیار وزارت ورزش بود و آن ۳۰ درصد هم برای توسعه ورزش همگانی و بالاخص ورزش بانوان در نظر گرفته شده است .
💠بنابراین نگرانی که باشگاه داران در خصوص مالیات بر ارزش افزوده دارند ، در این لایحه حل شد .

🔰وی اشاره کرد که لایحه مذکور در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شده و این هفته در دستور صحن علنی قرار دارد.
🔰مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پیشنهاد تشکیل صنف تخصصی باشگاه داران اظهار داشت : در ماده ۴ لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان تشکیل اتحادیه باشگاه های ورزشی تصویب شده که مجوز آن توسط وزارت ورزش و جوانان صادر شود در حالی که تا پیش از آن مجوز را وزارت کشور صادر می کرد و البته مصوبه مجلس در خصوص لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان در شورای محترم نگهبان در حال بررسی است .

🔰عزیزی در مورد مشوق های لازم برای بهره برداری و سرمایه گذاری در ورزش توضیح داد : ما در همان ماده ۴۱ لایحه مالیات بر ارزش افزوده اشاره کردیم که می توانندبه ورزش قهرمانی کمک کنند و در بند چ ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور مشوق های لازم در نظر گرفته شده و هزینه های لازم که در حوزه ورزش انجام می دهند به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.

درباره adminps

عباس خیراندیش
مدیریت وب سایت لطفا سوالات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید با تشکر

این مطالب را نیز ببینید!

ثبت نام جام هوادار تا ۳۱/۱/۱۴۰۳ تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *