صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / ورزش همگانی چیست ؟

ورزش همگانی چیست ؟

 • ساده ترین تعریف این است که، ورزش همگانی پرداختن عامه مردم به ورزش حتی در زمانی کوتاه با توجه به امکانات موجود و شرایط افراد است.
 • در کشور ما ورزش همگانی از سال ۱۳۵۸ تحت عنوان ورزش محلات آغاز به کار نمود . فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران با هدف ایجاد امکانات و بستر مناسب به منظور ایجاد نشاط و شادابی در مردم و به دنبال آن بالا برد سطح مهارت¬ها در سال ۱۳۷۱ براساس اساسنامه فدراسیون ها تشکیل شد.
 • هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان ساوه با شعار ورزش برای همه، سعی در نزدیک ‌کردن مردم به ورزش را دارد به گونه‌ای که معتقد است با توجه به سلیقه و علاقه‌ی مردم، هر کس، هرکجا، هر وقت با هر بودجه‌ای بتواند ورزش کند. یعنی مردم با کمترین امکانات و هزینه به سمت ورزش روی بیاورند و نیز دراین راه تلاش نمایند، تا با همکاری سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها از جمله صدا و سیما ،اداره ورزش و جوانان ،فرمانداری و شهرداری‌ بستری مناسب برای ورزش آماده سازد و به این منظور از طریق تبلیغات در رسانه‌ها برای آگاهی مردم به امر ورزش، ایجاد انگیزه از طریق برگزاری جشنوارهها، مسابقات، همایش ها، کنگرهها و برگزاری کلاسهای آموزشی، تهیه تجهیزات مورد نیاز مثل استقرار میزهای سیمانی تنیس روی میز، میزهای شطرنج در اماکن عمومی و ایجاد امکانات و آماده کردن زمین و وسایل ورزشی در اماکن عمومی( برای بسکتبال، والیبال، اسکیت و…) و تهیه پوستر، بروشور، کتاب، لباس و توزیع آن‌ها در بین مردم سعی در گسترش ورزش و در نتیجه تندرستی و سلامتی در بین جامعه شود این هیئت به عنوان زیرگروهی از فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور، با توجه به وظایف و اهداف تعریف شده فعالیت می‌کند
 • هیئت ورزش های همگانی شهرستان ساوه، به منظور اداره امور ورزش های همگانی در قالب انجمنهای تخصصی- ورزشی از کمیته های مختلفی استفاده مینماید. این هیئت، متولی گسترش فعالیتهای ورزشی مردمی در سطح شهرستان  است. البته بعضی از سازمانها نیز بخشهای جداگانهای از تشکیلات سازمانی خود را به این امر اختصاص دادهاند. هیئت ورزش های همگانی ساوه، با هدف ایجاد امکانات و بسترسازی مناسب به منظور ایجاد نشاط و شادابی در مردم و سلامتی، تندرستی، کارائی و بهره­وری هرچه بیشتر ایجاد شده است. فدراسیون ورزش­های همگانی با توجه به مسئولیت ساماندهی، طراحی و اجرای فعالیتهای ورزشی، چهارمحور اصلی و سه برنامه برای سلامت و تندرستی مردم طراحی نموده است که با توجه به گستردگی و وسعت عمل آن هماهنگی و همکاری سازمانها و وزارتخانه های مختلف را می طلبد. چهارمحور اصلی هیئت ورزش های همگانی شهرستان ساوه چنین اعلام شده است:
  فرهنگی تبلیغی
  آموزش و تربیت نیروی انسانی
  برگزاری مسابقات و همایش‌ها
  ساخت تجهیزات و تهیه امکانات

درباره adminps

عباس خیراندیش
مدیریت وب سایت لطفا سوالات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید با تشکر

این مطالب را نیز ببینید!

برگزاری مسابقات کارمندی تنیس روی میز مرحله استانی

قابل توجه کارمندانی که در مسابقات تنیس روی میز داخل سامانه فدراسیون همگانی ثبت نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *