صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / برگزاری مسابقه کشوری چالش آتش نشانان در ساوه۹۸/۵/۳۱

برگزاری مسابقه کشوری چالش آتش نشانان در ساوه۹۸/۵/۳۱

به همت هیات ورزش های همگانی و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه برگزار شد
برگزاری مسابقه کشوری چالش آتش نشانان در ساوه
یک دوره مسابقات کشوری چالش آتش نشانان به همت هیات ورزش های همگانی و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه در این شهرستان برگزار شد.
در مراسم افتتاحیه پس از رژه تیم های شرکت کننده، از دو پیشکسوت داوری مسابقات علی اکبر بقالان و بهزاد بزرگزاد از طرف شهردار ساوه با یک لوح سپاس و تابلو فرش تقدیر شد.
به گزارش ماهنامه ارتباطات مرکزی، معاون استاندار و فرماندار ساوه در افتتاحیه این مسابقه، گفت: فرشتگان قرمز پوش و آتش نشانان فداکار نقش والایی در نجات انسانها داشته لذا ۷ مهرماه را در تقویم ملی به عنوان روز آتش نشان نامگذاری کرده اند که نشان از اهمیت و ارزش اقدامات شجاعانه آتش‌نشانان دارد.دکتر علی میرزایی بیان کرد: خدمات آتش نشانان در عرصه های مختلف، فداکاری ها و جانفشانی های آنها در بحران ها و مصائب مردم در پیشگاه خداوند و مردم شریف میهنمان حائز اهمیت است.وی افزود: اگرچه شغل اصلی آتش نشانان خاموش کردن آتش در حوادث و بحران ها است اما خدمات فنی و تخصصی آنها در مواقع مختلف، بحران های طبیعی و حوادث ناگوار جای تقدیر و تشکر دارد. دکتر میرزایی با اشاره به حادثه پلاسکو ادامه داد: شهدای گرانقدر آتش نشان در خاموش کردن آتش ساختمان پلاسکو و نجات همنوعان خود مورد تقدیر همگان قرار گرفتند و سالیان سال تاریخ گواه این را خواهد داد که آتش نشانان مردان جهادگری هستم در زمانی که همه از آتش می گریختند این آتش نشانان بودند که دل به آتش زدند و خود را در بحران قرار دادند و شهید شدند اما مردم، کودکان و زن و مرد را نجات دادند.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس هم در حاشیه این مراسم در گفتگو با ماهنامه ارتباطات مرکزی، گفت: این قبیل از مسابقات باعث افزایش آمادگی جسمانی آتش نشانان می شود.محمدرضا منصوری بیان کرد: این دوره از مسابقات باعث رشد و شکوفایی؛ آمادگی جسمانی و روحی و روانی آتش نشانان در مقابله با خطر می شود. وی افزود: این قبیل مسابقات در نیروهای نظامی و انتظامی نیز باید همواره برگزار شود تا آمادگی جسمانی و توانمندی در مقابله با دشمنان و خطرات احتمالی آنها همواره بالا باشد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه هم در حاشیه برگزاری این مسابقه در گفتگو با خبرنگاران، گفت: در این مسابقات ۱۸ تیم از سراسر کشور به میزبانی ساوه شرکت کردند. محمدرضا برزگر با بیان این که شرکت کنندگان این دوره از مسابقات در یک آیتم شامل چهار مرحله به مدت یک روز و در پیست اسکیت مجتمع ورزشی امام علی (ع) به رقابت پرداختند، بیان کرد: این چالش ترکیبی از کارهای عملیاتی آتش نشان به صورت میدانی و ورزشی است. وی هدف از برگزاری این مسابقات را آمادگی جسمانی و افزایش سرعت عمل آتش‌نشانان عنوان کرد.
رئیس هیات ورزش های همگانی شهرستان ساوه هم در گفتگو با ماهنامه ارتباطات مرکزی، گفت: سیکل یک آیتمی این مسابقات بدین صورت بود که آتش نشان در مرحله اول با تبر و همزمان با سوت داور به سمت درب بسته شده حرکت می کند و پس از گذاشتن تبر بر روی زمین، توسط سنگ فرزی که هیچگونه خطری برای آتش نشان ندارد و اگر از زاویه خود خارج شود، خاموش می شود؛ درب را باز کرده و پس از عبور از درب سنگ فرز را روی زمین گذاشته و در مرحله بعد توسط پوتک وزنه ای را با ضربه زدن به مقدار لازم جابجا کرده سپس به صورت زیگزاگ از بین چهار شیر هیدران عبور می کند و در نهایت شلنگی که در نقطه شروع گذاشته شده که ۵ بار فشار آب پشت آن قرار دارد به دوش می گیرد و ۱۰ متر حمل کرده و سیبلی را مورد هدف قرار می دهند سپس شلنگ را روی زمین گذاشته و در مرحله بعد مانکن هشتاد کیلوگرمی که روی زمین قرار گرفته بود را ۱۰ متر با حرکت به پشت با خود حمل می کنند. عباس خیراندیش با بیان اینکه هر تیم متشکل از شش آتش نشان است، اضافه کرد: همه اعضای تیم ها در این آیتم شرکت کرده و امتیاز و زمان آنها محاسبه می‌شود و در مجموع به سه تیم برتر لوح و جوایز اهدا می شود. وی افزود: همچنین ۸ نفر برتر بین تیم ها که بهترین رکوردها را ثبت کردند به فینال انفرادی راه پیدا می کنند و پس از مسابقات نهایی از بین آنها سه نفر اول به عنوان نفرات اول تا سوم انتخاب می شود و یک تیم هم که اصول را رعایت کرده و کمترین حاشیه را داشته است، کاپ اخلاق را به خود اختصاص می دهد.
بر اساس این گزارش، در پایان این مسابقات تیم مشهد، ساری و سبزوار (الف) به ترتیب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تیم‌های ساوه (ب) و ساوه (الف) به ترتیب چهارم و ششم شد؛ همچنین علیرضا آخوندی و محمد جواد ترابی از مشهد مقدس و امین حاجیان از ساری مقام های اول تا سوم انفرادی را کسب کردند و تیم بردسکن برنده کاپ اخلاق شد. در این دوره از مسابقات به تیم های اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۱۰ میلیون ریال، هفت میلیون ریال و پنج میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و به نفرات اول و تا سوم در مسابقات انفرادی به ترتیب مبالغ ۶ میلیون ریال، ۴ میلیون ریال و ۲ میلیون ریال به همراه لوح تقدیر اهدا شد؛ همچنین به هر تیم لوح یادبودی از طرف هیات ورزش های همگانی و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه اهدا شد.

درباره adminps

عباس خیراندیش
مدیریت وب سایت لطفا سوالات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید با تشکر

این مطالب را نیز ببینید!

ثبت نام جام هوادار تا ۳۱/۱/۱۴۰۳ تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *